Talán kevés olyan egyöntetű népszerűségnek örvendő ember él ma Magyarországon, mint a Bálint gazdaként közismert Bálint György. A tavaly 100. évét betöltő, ma is aktív mezőgazdász, aki az egész országot tanította a kertészkedésre, lapunknak adott interjújában családjáról, életéről, újrakezdésről és a föld szeretetéről beszélt.
Ám nem ő az egyetlen szépkorú, akit megismerhetnek olvasóink a lapból: dr. Sasvári István nyugalmazott ezredessel készült riportunk egy másik tragédiák árnyékában fejlődött, ám különlegesen tartalmas évekből felépülő életutat mutat be.
Oberlander Báruch rabbi háláchikus cikke újabb nem mindennapi vallásjogi kérdésre ad választ: mi a teendő a náci vezérek relikviáival? A cikkből megtudjuk, ámálékita vagyonnak számít-e háborús bűnösök vagyona és szabad-e ilyeneket birtokolnunk. A Hohmecoló és Jiddiskájt rovatok vezérfonala tehát holokauszttal kapcsolatos témákat vonultat fel, amihez szervesen kapcsolódik a Rebbe tanításaiból vett összeállítás is.
Dr. Turcsányi Gabriella publicisztikája egy kizárólag haszid nőkből álló mentőegység kihívásait mutatja be az olvasóknak. Két sorozatunk is végéhez ér ebben a számban: a Judapest anno rovatban a Tudományos Akadémiai zsidó tagjait ismerhetjük meg, míg Konyha rovatunkban a Tóra gasztronómiáját bemutató sorozatunk záró részéhez érkezünk.
Az Egység Magazin archívuma itt található