Sokan a próféciák beteljesüléséről beszélnek ezzel kapcsolatban. Az állat a Templom-hegy déli fala mellett bukkant fel szerda éjszaka, vagyis tisá beáv éjjelén. Nem ez az első eset, hogy róka járt a Templom-hegyen.
A tisá beáv estéjén felolvasott Échá (Siralmak) könyvében olvasunk a Szentély pusztulását követő időszakról:
„Ezért lett sínylővé a szívünk, ezek miatt sötétültek el szemeink: Cion hegyéért, hogy elpusztult, rókák kószálnak rajta.” (Échá 5:18)
A Talmudban (Mákot 24b) olvasható az alábbi történet, mely a polgári időszámítás szerinti második század első felében történt meg: három bölcs, rábán Gámliel, rabbi Elázár ben Ázárjá és rabbi Akiva felmentek Jeruzsálembe. Amikor elérték a Hár Hácofimot (Scopus-hegy, ahonnan látszik a Templom-hegy), a gyász és a szomorúság jeléül megszaggatták ruháikat. Amint tovább mentek, és elérték a Morija-hegyet, vagyis a Szentély helyszínét, hirtelen egy rókát pillantottak meg. Az állat éppen onnan bújt elő, ahol egykor a Szentély legszentebb része, a Szentek szentje helyezkedett el.
Míg két társa keserű könnyeket hullatott a romba döntött Szentély miatt, addig rabbi Akiva nevetni kezdett. Azt kérdezték tőle: „Miért nevetsz?” Ő pedig azt kérdezte: „Miért sírtok?” Így feleltek rabbi Akivának: „Ez a hely annyira szent, hogy az van írva róla [a Tórában, 4Mózes 1:51]: ‘az idegen, aki megközelíti, meghal’, most pedig rókák mászkálnak rajta, hát hogyne sírnánk?” Rabbi Akiva azonban így felelt nekik: „Éppen ezért nevetek. Ha beteljesedett a Szentély pusztulásának próféciája, akkor beteljesedik majd az újjáépítésről szóló jövendölés is.