A Maimonidész Gimnázium minden évben többször is lehetőséget ad arra, hogy az érdeklődő szülők, fiatalok, bepillantást nyerhessenek az iskola óráiba, egyedi kerettantervébe, életébe. Nincs ez máshogy idén sem, ugyanis november 22-én ismét nyílt napot tart az intézmény: az érdeklődők beülhetnek a próbaórákra, megismerhetik a gimnázium interaktív tanítási módszereit, találkozhatnak a tanárokkal és a leendő diákokkal egyaránt. Két hete mi is elmentünk az intézménybe megnézni hogyan zajlik egy ilyen esemény, kedvcsinálónak megosztjuk, mit tapasztaltunk.

Nagy változások az iskola életében

Szeptembertől indul először hetedik és nyolcadik osztály is a Maimonidész hatosztályos gimnáziumban, ezért is különlegesek az ebben az időszakban megrendezésre kerülő nyílt napok, mivel az általános iskolai oktatásba is betekintést nyerhetnek a szülők és az ide felvételiző diákok is. Megnézhetik a tanmenet szekuláris részét, a nyelvi órákat és azokat is, amelyek angol nyelven folynak. Mi egy angolt és egy judaisztikát néztünk meg. 

Már elsőre feltűnt, hogy az osztályteremből semmi sem hiányzik, ami elősegítheti a színvonalas oktatást: érintőképernyős tábla, tablet, laptop. Biztosan mindenki emlékszik még a súlyos írásvetítőre, hogy állítgatni kellett a távolságot, hogy ne legyen homályos a kivetített kép, hogy nem volt mindegy, milyen irányból kerül fel rá a megírt fólialapocska, és, hogy mennyire nem jelentett élvezetet a lehúzhatós vászon előtt rádióantennával hadonászó tanár interaktívnak egyáltalán nem mondható előadása. Ehhez képest a Maimonidészben a modern kor eszközeinek aktív használata nemcsak a diákok figyelmét nyerte meg, de a tanárok is sokkal felszabadultabban tudták leadni így az órákat – legalábbis ezt tapasztaltuk a nyílt napon. 

Az első óra

Az általunk látogatott első órán Harangozó Eszter angoltanárnő adott bepillantást, hogy miképpen zajlik egy óra a nulladikos évfolyam diákjainak: nem csupán tankönyvből folyik az oktatás, hanem játékos feladatokat is beiktatott a tanár a 45 percbe, melyek nagyban feldobták az óra menetét. Most éppen az emberi test felépítése volt soron – ami valljuk be őszintén, nem a legtrendibb téma egy 14-15 éves fiatal számára, mégis az, hogy „kézzel fogható” híres focista sípcsontját, vagy éppen ujjpercét kellett bejelölni a digitális képernyőn, közel hozta a 21. századot és a fiatalok érdeklődését is. Mindent lehet mondani az óráról, de azt nem, hogy unalmas volt és szemlátomást ennek a jövőre felvételizők és szüleik is eléggé örültek.

 

Második óra

Kíváncsian vártuk a judaisztikát, hiszen az egész iskola alapját a zsidóság határozza meg és nyilvánvalóan nem mindegy, hogy az egyik legfontosabb tárgy mennyire tudja fenntartani a fiatalok figyelmét. Azonban  minden kétséget kizáróan ezt az elég magas lécet magabiztosan ugrotta meg a tanárnő Radziner Chaya, aki nemcsak igen kedves és közvetlen személyiségével, hanem előadásmódjával is levett minket a lábunkról. Alapos volt, felkészült, minden gyermekre egyaránt figyelt. Az volt az első gondolatunk, hogy minden iskolában ilyen tanárokra volna szükség. 

 

 

Aki ellátogatott a Maimonidész Gimnázium nyílt napjára, megtudhatta, miért ez az iskola a legjobb választás gyermekei számára. Egyrészt óriási tárgyi tudásra tehetnek szert tanulmányaik során, másrészt azt is megtanulják, hogyan kell egyedül boldogulni az életben – ami egyáltalán nem hátrány a mai világban. Ha lekéste volna az eddigi nyílt napokat, ne csüggedjen, jövő kedden 22-én még bepótolhatja, csak ne felejtsen el jelentkezni az eseményre!

„A nyílt napokon személyesen is tudunk találkozni a szülőkkel és gyerekeikkel, mindent alaposan meg tudunk nekik mutatni az iskoláról és találkozhatnak a már idejáró tanulókkal is. Egy nyílt nap alkalmával nyolc különböző órába nyerhetnek betekintést, illetve az ötödik órában én tartok egy 45 perces ismertetőt az iskola felépítéséről, struktúrájáról, céljairól, eredményeiről, sikereiről. Fontos megemlíteni, hogy a gimnáziumi érettségi utáni lehetőségekről is beszélgetünk, hiszen tudjuk segíteni a továbbtanulókat is. A szülőkkel együtt a gyerekeket is várjuk, hiszen elengedhetetlen, hogy ők is érezzék, hogy milyen egy Maimonidészes tanítási nap.”

– tudtuk meg Szilánk Zsuzsától, a Maimonidész Gimnázium operatív vezetőjétől.

 

 

 

 

Megszakítás