Az elesettek száma október hetedike óta drámaian megnövekedett. A Vaskardok hadművelet során 637 katona, 68 rendőr, a helyi biztonsági szolgálatok 39 tagja, továbbá hat titkosügynök vesztette életét. Az 1860-ban megkezdett listán ma már 25 035 név szerepel – számol be az Arutz7.

A zsidó államban ijár hó negyedikén, jom házikáronkor, az emlékezés napján hajtanak fejet a háborúkban és terrorcselekményekben életüket vesztett katonák és polgárok előtt. A tavalyi jom házikáron óta tragikus módon 821 új névvel bővült a hősök névsora. Közülük 760-an a harcok közben estek el, 61-en pedig korábban szerzett sérülésük miatt vesztették életüket.

A Vaskardok hadművelet során 1294 szülő vesztette el gyermekét, 248 feleség vált özveggyé, 520 gyermek árvult el és 2174-en mondtak búcsút testvérüknek.

A háború miatt a megszokottnál sokkal többen érkeztek az ország különböző pontjain fekvő, ötvenkét katonai temető egyikébe, ezért a hatóságok azt kérték, hogy idén csak a hozzátartozók és közeli barátok keressék fel a sírokat. A hősök emlékére 11 órakor ismét megszólaltak a szirénák, vadászrepülők húztak el a jeruzsálemi Herzl-hegyen fekvő központi katonai temető felett és kezdetüket vették a hivatalos ceremóniák. A központi megemlékezésre, mint minden évben, a jeruzsálemi Siratófalnál került sor, az államelnök és a vezérkari főnök részvételével.

 

Ma emlékezünk Izrael hőseire

Ijár hónap negyedike az emlékezés napja a zsidó államban.

Megszakítás