A júliusi Egység magazinban a magyar zsidóság múltját, jelenét és jövőjét járjuk körbe. Köves Slomó írásában az 1868-as emancipációs törvénytől kezdve elemzi a magyar zsidók és a közpolitika viszonyrendszerét, amely fontos tanulságul szolgálhat jelenünk alakításához is. Hírt adunk a Tett és Védelem Alapítvány által kezdeményezett antiszemitizmus-kutatásról, ennek kapcsán Bodnár Dániellel, a TEV elnökével is beszélgettünk.
Folytatódik Oberlander Báruch rabbi írása a strasshofi emlékekről, a Judapest-rovatban pedig Balatonfüred zsidó múltjáról, jelenéről és a jövőbeni tervekről olvashatnak.
Egy magyar vallásos zsidó lányka, a 13 éves Gerstetner Ziszi naplójába is beleolvashatunk, ami érdekes adalékokkal szolgál a háború alatti Budapest mindennapjairól a családi eseményektől a bujkálásig.
Interjú készült Katz Dáviddal, akit mostanában a Köves Slomóval folytatott élő adásokból ismerhetünk, korábban ő volt az egyik készítője a Bibsinfo rövidfilmjeinek. A beszélgetésből sok érdekeset megtudhatnak róla azok is, akiknek eddig voltak fenntartásai a fiatalemberrel kapcsolatban.
A Judapest rovat vezetője, Cseh Viktor nyaralni ment Balatonfüredre. Persze ott sem tétlenkedett: felderítette a helyi zsidóság múltját jelenét és jövőjét.
Gasztro-rovatunkban a kóserság nyaralás közbeni betartásáról esik bővebben szó, fontos tanácsokat, praktikákat olvashatunk erről Dénes Anna tollából.
Az Egység Magazin archívuma itt található