Az olimpiai aranyérmes Linoy Ashram hétfő délután bejelentette, hogy visszavonul a ritmikus gimnasztikától – írja az Arutz7 nyomán a Neokohn.

Pályafutása során Ashram nem kevesebb, mint 123 érmet nyert. A tokiói olimpián szerzett aranyérmével Ashram lett az első izraeli nő, aki bármely sportágban olimpiai aranyérmet nyert, valamint az első izraeli, aki ritmikus gimnasztikában olimpiai érmet nyert.

Izraeli aranyérem ritmikus sportgimnasztikában

Heti izraeli hírösszefoglaló. Aranyérmet nyert és világrekordot döntött az izraeli Linoj Ásrám a Minszkben rendezett ritmikus sportgimnasztika világbajnokságon. A 19 éves, Rison Lecionban élő Ásrám összesen 77.80 pontot gyűjtött a versenyen. Buzogánnyal bemutatott gyakorlatára 20.65 pontot kapott, amivel túlszárnyalta az eddigi világelső orosz versenyző, Dina Averina 20.05-ös pontszámát. Az izraeli Olimpiai Bizottság közlése szerint Ásrám … Olvass tovább

A rendkívüli sajtótájékoztatón Ashram könnyes szemmel azt nyilatkozta, hogy

„Tudni kell, mikor kell visszavonulni. Beteljesítettem az álmomat”.

Hozzátette:

„Ha tehetném, kettévágnám az érmet, mert az érem egy része az edzőmé, Ayelet Zussmané”.

Ashram várhatóan edző lesz a szakmájában, saját edzője, Ayelet Zussman nyomdokaiba lépve.

Címlapkép: Inbar Cohen – ענבר כהן