Lassányi Gábor és Szilágyi Szilárd, a szexkultúra podcast házigazdái, Köves Slomót, az EMIH vezető rabbiját kérdezték a férfi és női szerepekről, illetve a szexualitásról a zsidó vallásban.
Az előző részben, „A zsidóság és a szex 1. – Salamon király háremétől a modern fogamzásgátlásig podcastban”, Köves rabbi kifejti, hogy a zsidó kultúrából, továbbá a vallásból eredő nemi szerepek és a szexualitás hogyan nézett ki régen és, hogy milyen napjainkban.
A zsidó vallásban a nemi kapcsolat nem egy megtűrt rossz (nemcsak gyermeknemzés érdekében jön létre),
a nemrég feltöltött új részben, „A zsidóság és a szex 2. – Parókadivat, párválasztás, és az ortodox Tinder podcastban” pedig arról beszélgetnek, hogy
mi a ketubá, lehet-e változtatni a házasságlevél kritériumain, hányszor kell teljesítenie a férjnek, felesége igényeit, miért viselnek a vallásos zsidó nők parókát, hogyan ismerkednek a zsidó fiatalok napjainkban és, hogy létezik-e ortodox társkereső oldal/mobilos applikáció.
Ez a podcast szintén nagyon érdekes témákat boncolgat, hallgassa meg az ingyenesen letölthető műsort.
Szilágyi Szilárd párkapcsolati tanácsadó, szexológus. Nemiségtudományi tanulmányait külföldön folytatta, szexuálterapeuta képesítését a Buehler Intézetben, szexológusi végzettségét pedig a Dr. Rachael intézetben nyerte el.
Dr. Lassányi Gábor, régész, egyiptológus, meseterapeuta. Tanulmányait az ELTÉ-n végezte, ott is doktorált egyiptológiából. Több mint húsz éven át dolgozott ásatásokon Budapesten és Kelet-Afrikában: Egyiptomban, Szudánban. Szervezett országos kiállításokat több régészeti témából és a római kori mágiáról. Rendszeresen szervez mesecsoportokat felnőtteknek, tart egyéni alkotó-fejlesztő meseterápiás foglalkozásokat életválságban lévő embereknek. Forrás: szexkultúra |