Jó hír a műkedvelő közönségnek: kiállításmegnyitó lesz Szentendrén. Klimo Péter, a kortárs magyar művészet egyik kiemelkedő alakja, „Bocsánat” című kiállításával április 27-én nyitja meg új tárlatát a Zsidóház Szentendre Cháj Galériájában.

A kiállításmegnyitó különleges alkotásokat tartogat. A művek kezeket ábrázolnak, melyeket Klimo Péter fa- és fémlemezek felhasználásával hozott létre.

Klimo munkái mindig is az anyagok tiszteletére és a múlt lenyomataira építettek, és ezúttal sincs ez másként. A képek a bocsánat fogalmát dolgozzák fel, különös figyelmet fordítva arra, hogy az emberi érzelem, a megbocsátás és az önreflexió miként találhat kifejezést a legkülönbözőbb anyagokban és formákban.

„Bocsánat” eddig nem látott formákban

A kiállított művek, melyek az idő, a sérülés és az emlékezés érzelmi rétegeit tárják a közönség elé, egyfajta belső utazásra invitálják a nézőt. A fa és fémlapokon megjelenő kezek nemcsak egy-egy mozdulatot, hanem egy-egy élet történetét is tükrözik. Minden alkotás egy-egy mélyebb, személyes üzenetet hordoz. Az alkotásokon keveredik Klimo festői és szobrászi technikája. A művek a fény és az árnyék játékán keresztül érik el a kívánt hatást.

Ez a kiállítás azoknak szól, akik kíváncsiak arra, hogyan lehet az emberek közötti kapcsolatokat, a megbocsátás és a megbékélés témáját rendkívüli érzelmi mélységgel megjeleníteni a művészet eszközeivel. A megbocsátás aktusa erőteljesen jelen van az év legfontosabb zsidó napján, jom kipurkor is.

A Zsidóház Szentendre várja az éneklődőket a kiállításmegnyitó alkalmával. Éljék át közösen Klimo Péter művészetének legújabb állomását és mélyedjenek el a megbocsátás misztikus, mégis mindenki számára közvetlenül elérhető érzelmi világában.

Mikor és hol?

Kiállításmegnyitó: 2024. április 27.

Helyszín: Zsidóház Szentendre, Cháj Galéria

Belépés: ingyenes

Jelentkezés és további információ a zsidoprogramok.hu oldalon keresztül.

Klimo Péter a kiállításmegnyitó előtti munkásságából

Klimo Péter (1965, Budapest) különleges utat járt be a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemtől (MOME) és a Magyar Képzőművészeti Egyetemen (MKE) szerzett diplomákon át a torinói Accademia Albertináig. Az elmúlt évtizedben nemcsak festőként, hanem színházi és filmes látványtervezőként is letette a névjegyét. Munkáiban visszaköszön mindaz az anyagismeret, érzelmi töltet és mélység, amely a díszleteit is jellemzi.

Klimo nem festővásznat, hanem vasat, fát, alumíniumot, „talált”, „guberált” anyagokat használ – ezek a múlt hordozói, sérülések, rozsdafoltok, horpadások révén az idő lenyomatai. Az így létrejött rétegzett felületeken olajjal festett, mozdulatba zárt emberalakok bukkannak elő – vagy épp tűnnek el újra a háttérben. A festett és festetlen részek közötti kontrasztban a hiány válik jelentéshordozóvá.

További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.

Megszakítás