A TIME magazin a tavalyi év legjobb találmányai között öt izraeli technológián alapuló termék is szerepel a „200 találmány, amely megváltoztatja az életünket” című kiadványban.
A mesterséges intelligencia kategóriában a TIME az Exodigo felszín alatti térképezési platformot és a Ravin AI automatizált járműellenőrző alkalmazást választotta.
A tavaly szeptemberben – amikor Tel-Avivban egy főútvonalon hirtelen egy hatalmas víznyelő tátongott (erről mi is beszámoltunk) – használt technológia, az Exodigo fejlesztése volt, 3D-s képet készítettek a földalatti infrastruktúráról. A közelmúltban a kaliforniai közlekedési minisztérium használta a platformot a közművezetékek azonosítására. A vállalat kísérleti projekteket folytat Floridában és Texasban is.
A Ravin AI alkalmazása lehetővé teszi, hogy bárki felmérje egy jármű állapotát. A rendszer elemzi az autó esetleges sérüléseit, teljeskörű állapotjelentést vagy javítási becslést készít. Ez a technológia olyan területeken alkalmazható, mint a biztosítási kárigények, az autókölcsönzés és a flottakezelés – írja összefoglalójában a unitedwithisrael.org.
Az akadálymentesítés kategóriában a TIME az Intuition Robotics ElliQ robotját választotta.
Ez a hangvezérelt, mesterséges intelligenciával működő, idősek számára készült eszköz beszélgetést kezdeményez, segít megfelelő szociális, fizikai és mentális szokások kialakításában. Nyomon követi a beszélgetéseket és az egészségi állapotot, vészhelyzet esetén képes felvenni a kapcsolatot az előre kijelölt emberekkel. Ezeken túl vicceket is mesél és játszik. Tavaly májusban New York Állam Idősügyi Hivatala bejelentette, hogy 800 ElliQ robotot tervez kiosztani idős embereknek.
Az Alkalmazások és szoftverek kategóriában a HiBob HR-technológiai fejlesztés nyert.
A HiBob platformja fokozza a termelékenységet, a dolgozók elkötelezettségét, miközben olyan feladatokat lát el, mint a bérszámfejtés, a juttatások kezelése és a feladatok ütemezése.
A háztartási kategóriában az Epic Cleantec OneWater rendszerét választotta a Time.
Az Epic Cleantec, az izraeli Paulee CleanTec amerikai leányvállalata, a OneWater rendszert olyan magasépületek szennyvízkezelésére fejlesztette ki, ahol a szilárd és folyékony hulladékot elkülönítik. Az úgynevezett szürkevizet kezelik és újra felhasználják hűtésre, vécé öblítésére és öntözés céljára, míg a szilárd anyagokat szagtalan műtrágyává alakítják.