Chana Corna mindennapjai jelentős mértékben különböznek attól a sztereotípiától, ami általában egy lubavicsi haszid asszonnyal kapcsolatban felsejlik az emberben. Corna ugyanis világítástechnikus, akinek az a feladata, hogy fényt és árnyékot adjon az animációkhoz.
Az animátoroktól kapott anyagot fényekkel és árnyékkal látja el, így kelti életre a formákat.
„A haszidizmus azt mondja, hogy nekünk magunknak kell világítanunk, hogy elterjesszük a fényt a sötétségben. Ezt én szó szerint vettem”
– jegyezte meg egy interjúban, melyet a Jew in the City írása is idéz.
Corna a dél-afrikai Johannesburgban született és négy éves volt amikor családjával az ausztráliai Sidney-be költöztek. Szülei ekkor fordultak a vallásosság felé és a helyi Chábád-központ vezetőinek segítségével megtalálták a helyüket a haszid közösségben. Corna már gyermekként is rengeteget rajzolt, hét évesen már művészeti szakkörbe járt és a környezetében élők gyakran biztatták, hogy az animációk terén keressen magának munkát. „Ez rettenetesen unalmasnak hangzik” – gondolta magában, hiszen ez azt jelenti, hogy ugyanazt a jelenetet kell újra és újra, nagyon sokszor megrajzolni. Nem akart animátor lenni, ám most, évtizedekkel később, animációk világítástechnikusaként, másként nyilatkozik: „Nem tudtam, hogy az animáción belül hányféle különböző feladatkör létezik”.
Egy művészeti irányultságú lubavicsi szemináriumban, a Tzoharban tanult, majd Ausztráliába visszatérve egy helyi felsőoktatási intézményben folytatta a tanulmányait. Itt ő volt az egyetlen ortodox zsidó: „Valamiféle kultúrsokk gyanánt éltem meg, de mindenki nagyon kedves volt. Ha pénteken korán kellett elmennem és emiatt lemaradtam néhány óráról, akkor is mindenki megértő volt, viszont nagyon kíváncsiak is voltak”. Jelenleg legfontosabb célkitűzése, hogy csodálatos animációs filmeket készítsen zsidó gyerekek számára. De addig még hosszú út vezet és sokakkal kell együtt dolgoznia ahhoz, hogy ez megvalósulhasson.
Az iskolái befejezését követően a Marvel munkatársa lett. Munkájában soha nem hátráltatta a vallásossága, például a
szombattartás: ha pénteken hamarabb el kell jönnie a munkából a szombat korai bejövetele miatt, egy másik napon bepótolja az elmaradt órákat. Először a What If…? világítástechnikáján dolgozott, majd a Nyúl Péter 2-n és egyéb, egyelőre a közönség előtt még rejtőzködő projekten. Fiatal ortodox zsidó nőként nincs könnyű dolga: „Némi makacsságra is szükség van” – mondta, de azt is hozzátette:
„Ha az ember igazán el akar érni valamit, akkor semmi oka nem lehet annak, hogy ne tudja elérni, miközben megőrzi a vallásosságát és az ortodox zsidó életmódját”.
Corna arra ösztönöz mindenkit, hogy lépjen ki a komfortzónájából és foglalkozzon azzal, ami őt igazán érdekli és lázba hozza: „ez nemcsak az ember saját életét gazdagítja, de azokét is, akik körülötte élnek”.