A fák újéve alkalmából legjobb friss gyümölcsöket fogyasztani, azonban sokan kedvelik a szárított gyümölcsöket és a különböző olajos magvakat. Alább ehhez kínál kósersági útmutatót Nissan Zibell rabbi az Anash oldalán.
Bizonyos termékek esetében elengedhetetlen a kósersági igazolás megléte, más esetben ez nem szükséges. Fontos alapvetés, hogy a kínai és (a Tóra mezőgazdasági törvényei miatt) az izraeli termékek csak kósersági igazolással fogyaszthatók. Emellett ügyeljünk arra is, hogy a fagyasztva szárított termékek mindig kósersági igazolást igényelnek, mert az eljárás során felhasználhatnak nem kóser adalékanyagokat is, melyeket – mivel nem a termék összetevői – nem tüntetnek fel a csomagoláson. Általános szabály, hogy a hozzáadott kálium-szorbát és kén-dioxid nem jelent kósersági problémát.
Szárított gyümölcsök, melyek kósersági igazolást igényelnek:
alma, banán, áfonya, tőzegáfonya, ribizli, cseresznye, meggy, gyömbér, papaja, citromhéj, eper, dinnye, mazsola
A következő szárított gyümölcsök, amennyiben nem tartalmaznak hozzáadott összetevőket, fogyaszthatók kósersági igazolás nélkül is:
szentjánoskenyérfa-gyümölcs, füge, datolya, sárgabarack, őszibarack, nektarin, mangó, mandarin, datolyaszilva, ananász, szilva, körte
Fontos megjegyezni, hogy a datolyát és a fügét alaposan át kell nézni a kártevők miatt.
Az alábbi felsorolásban pedig azon gyümölcsök szerepelnek, melyek fogyasztása a kártevők nagy száma miatt még kósersági igazolás megléte mellett sem javasolt:
erdei gyümölcsök, szeder, goji-bogyó, faeper, málna
Olajos magvak: az ízesítés nélküli, nyers mogyoró- és diófélék fogyaszthatók kósersági igazolás nélkül is. A pasztőrözési eljárással kezelt termékek is a nyers kategóriába tartoznak. A pörkölt, főzött, ízesített, színezett, illetve különböző adalékanyagokkal kezelt termékek azonban kósersági igazolást igényelnek.