Napokig tartó nemzetközi keresés után a görög hatóságok a tengerben találták meg Michal Peleg izraeli írónő holttestét. Az ismert szerző az elmúlt években Kréta szigetén élt, ahol eltűnését követően helyi és nemzetközi egységek is részt vettek a kutatásban.
Michal Peleg, a 65 éves izraeli írónő, aki az elmúlt években a görögországi Krétán élt, holtan került elő néhány nappal azután, hogy eltűnését bejelentették. Holttestét a tengerben, több kilométerre a partról találták meg – azon a partszakaszon, ahol rendszeresen sétálni szokott – írta az Arutz7 hírportál.
Az izraeli írónő tragédiája
Megrázó végkifejletet hozott a Krétán eltűnt izraeli írónő utáni kutatás: Michal Peleg testét a tengerben találták meg, nem messze attól a partszakasztól, ahol rendszeresen sétálni járt. A 65 éves szerzőt múlt szombaton jelentették eltűntnek, miután három napon keresztül nem adott életjelet magáról. Utoljára június 4-én lépett kapcsolatba bárkivel.
Peleg évek óta a krétai Kavousi faluban élt, ahol az írás mellett természetjárásnak is szenvedélyesen hódolt. Eltűnésének hírére a görög rendőrség átfogó keresőakciót indított, amelyben izraeli egységek és az INTERPOL is részt vettek.
A keresés középpontjában az a tengerpart állt, ahol az írónő rendszeresen megfordult. Végül több kilométerrel a partvonaltól találták meg a testét a vízben. A halál pontos körülményeit a hatóságok még vizsgálják.
Így búcsúznak tőle
A gyászoló család közleményében így emlékezett meg róla: „Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Michal – írónő, alkotó, természetjáró és nagylelkű ember – holtan került elő a tenger közepén, néhány kilométerre attól a parttól, ahová sétálni indult.”
Peleg írói munkássága mellett spirituális keresőként és közösségi emberként is ismert volt, aki közel került a természethez és a görög sziget lassú ritmusához. Halála megrendítette mind az izraeli, mind a helyi krétai közösséget.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.