Nyálalapú terhességi teszt: a brit gyógyszertárlánc, a Boots saját márkájában kezdi forgalmazni a tesztet, melyet a jeruzsálemi Salignostics startup cég fejlesztett ki, írja a nocamels.

A Salignostics által készített terhességi teszt teszt két különálló csövet tartalmaz. Az egyik a nyál gyűjtésére szolgál, a másik pedig a teszteléshez szükséges hatóanyagot. A két cső összeillesztve körülbelül akkora, mint egy hagyományos terhességi teszt.

A felhasználó először a nyál összegyűjtésére szolgáló csövet helyezi a szájába, amelynek végén egy vattakorong található. A párnát addig szopogatja, amíg az elegendő nyálat fel nem szív. Ekkor az indikátor színe sárgáról kékre változik. Ezt követően a csövet becsavarja a nagyobb csőbe, amely egy hormont tartalmaz, ami kizárólag terhesség esetén van jelen.

A legtöbb otthoni terhességi teszthez hasonlóan a cső egy vonalat mutat negatív eredmény esetén, és kettőt, ha pozitív.

covid, testing, corona test, covid-19, corona, coronavirus, sars-cov-2, concept, quick test, pcr, pcr-test, covid test, covid, covid, covid, covid, covid, corona, corona, covid test, covid test, covid test
Photo by analogicus

 

A Salistick 2023-ban a TIME magazin „Az év legjobb találmányai” közé került. A Salignostics társalapítója pedig, Dr. Raluca Cohen felkerült a magazin 100 legbefolyásosabb egészségügyi személyisége közé.

„A Salistick bevezetése a Boots nagy presztízsű láncánál újabb mérföldkő a vállalat növekedésében, különösen az Egyesült Királyságban és Európában”

– mondta Dr. Guy Krief, a Salignostics társalapítója és vezérigazgató-helyettese. „A Boots a vezető egészségügyi és szépségápolási kiskereskedő az Egyesült Királyságban, és az, hogy saját márkaneve alatt kínálja a nyálalapú terhességi tesztet, nagyban növeli a Salistick ismertségét, bizalmát és elfogadottságát.”

Nem csak terhességi teszt van a Salignostics portfóliójában

A Salignostics egy sor betegségre, többek között a COVID-19-re, a maláriára és a streptococcusos torokgyulladásra fejlesztett és fejleszt otthoni diagnosztikai készleteket. A módszer mindegyik teszt esetében ugyanaz. A készlet két külön kapszulát tartalmaz – az egyikbe a nyál kerül, a másikban pedig a kimutatáshoz szükséges hatóanyag található. A két rész egymáshoz illesztve körülbelül akkora, mint egy hagyományos terhességi teszt.

Az eljárás roppant egyszerű, a COVID óta mindenki igen rutinos lehet ebben, kis mintavételező pálcika, a végén vatta, ezt kell addig csócsálni, ameddig az indikátor nem jelez. Ezután a mintát bele kell tenni a terhességi hormonok kimutatásra szolgáló másik részbe, ami a korábban is használt módon jelzi, ha várandós a felhasználó: egy vonal negatív, két vonal pozitív eredmény.

A történet érdekessége, hogy a cég már a COVID előtt dolgozott ezen a módszeren és a világjárvány idején hirtelen nagyon hasznos lett a nyálmintás eljárás. A SaliSticks először az Egyesült Királyságban jelent meg a legnagyobb kiskereskedelmi láncokban. 

A vállalat vezetője úgy véli, hogy a közeljövőben többféle vizsgálatot is el lehet majd végezni otthon nyál segítségével, ami különösen az egészségügyi ellátáshoz nehezen hozzáférő országokban élő emberek számára ad új lehetőséget.

Megszakítás