A japán kormány egy izraeli technológiai vállalatot bízott meg azzal, hogy telepítse fejlett képalkotó rendszerét a gyermekek szállítására használt buszokra. A cél, hogy elkerüljék azt a potenciálisan halálos kimenetelű esetet, amikor egy gyermeket véletlenül egy rendkívül forró járműben hagynak. Sajnos, ilyenre Magyarországon is volt példa a közelmúltban.

Áprilisban Tokió kötelezővé tette az óvodák és bölcsődék számára, hogy biztonsági berendezéseket szereljenek fel a buszokra, ez országszerte pedig mintegy 80 ezer járművet jelent – írj a nocamels.com. A döntés azután született, hogy tavaly szeptemberben Japán középső részén meghalt egy hároméves gyermek, akit öt órán át egy bölcsődei buszban hagytak a tűző napon.

A Vayyar Imaging egyike a programban részt vevő vállalatoknak. Készüléke rádióhullámokat használ, hogy a fényviszonyoktól és az időjárástól függetlenül nagy felbontású 3D-s képeket készítsen tárgyakról és emberekről.

Minden chip több tucatnyi antennát tartalmaz, amelyek rádióhullámokat sugároznak és fogadnak. Az adók bocsátják ki ezeket a rádióhullámokat, amelyek tárgyakba ütköznek és visszaverődnek, a receptorok pedig befogják a visszavert jeleket. A chipek akkor aktiválódnak, ha a jármű ajtajai zárva vannak. Ha valakit azonosítanak, a rendszer automatikusan riasztást küld a bölcsődei személyzetnek.

A szükséges chipek száma a jármű méretétől függ. Egy hétüléses kisbusznak például csak egyetlen ilyenre van szüksége.

 

Megszakítás