Myers Tzivia rebecennel az amerikai útja után ültünk le beszélgetni Szentendrén a Cháj Galéria kávézójában, melyet a rebecen és férje vezetnek.

Négyezer slucha vett részt idén New Yorkban a női küldöttek éves konferenciáján, a 34. Kinus Hashluchos-on. Hogy érezted magad, milyen tapasztalatokkal jöttél haza?

MTz: Minden téren nagyon feltöltő élmény volt. Jó volt találkozni a barátnőimmel, akikkel a távolság miatt nem tudjuk személyesen tartani a kapcsolatot, illetve azokkal a rokonokkal, akik szintén a Rebbe küldöttei és a világ egy másik pontján teljesítik éppen küldetésüket. Nagyon sokat beszélgettem rebecenekkel, mindannyiunknak ugyanaz a feladata, de mégis máshogy kivitelezzük azt. Sok jó tanácsot és tippet kaptam és adtam is és természetesen fantasztikus előadásokon, fárbrengeneken vettünk részt és workshopok közül is válogathattunk. 

MTz: Milyen előadásokat hallgattál meg?

Kisgyermekes anyaként közel áll hozzám a gyermeknevelés témája, így nem is volt kérdés, hogy ezeket meghallgatom, illetve a házasság és a közös munka harmóniájáról, a közösségépítésről tanultam és még arról is, hogy mennyire fontosak a személyes kapcsolatok a közösség tagjaival. Nagyon tetszett a nyaklánckészítő workshop és gyönyörű volt a fárbrengen, amit Chaya Mushka Schneerson rebecen halálozási évfordulója alkalmából tartottak.

A különleges találkozót, melyen évről évre egyre több lubavicsi női küldött vesz részt a világ minden tájáról, Kínától a Karib-szigetekig és New Yorktól Jeruzsálemig, 1991 óta rendezik meg évente az áldott emlékű Lubavicsi Rebbe felesége, Chaya Mushka Schneerson rebecen halálozási évfordulóján. A Rebbe már az első ilyen összejövetelen kiemelte a női küldöttek egyedülállóan fontos munkáját.

Már az is önmagában óriási élmény volt, hogy a világ minden tájáról érkezett rebecenekkel tölthettük közösen az időt, ötleteket és tapasztalotakat cserélhettünk, szellemi és lelki síkon is inspirálódva fejlődtünk – és mindannyiunk örömére, kivételesen most nem mi voltunk azok, akik megszervezték a programokat, így még pihenni is tudtunk, bár aktívan.

Igaz, Magyarországon is rengeteg programmal várjátok a Szentendre Zsidóház közösségét, látogatóit és jön purim is.

Valóban, március 17-én 18:00-kor megnyitjuk a Cháj Galériában legújabb időszaki kiállításunkat, főszereplője a Munkácsy-díjas művész, Borgó. Művei, melyek a tárlatot kiadják, egyszerre kitárulkozók és titkot rejtők, lenyűgöző alkotások.  A kiállítást Faludy Judit művészettörténész nyitja majd meg. 

Az idei purimi ünnepségünk témája pedig „Purim Izraelben”, közel-keleties popzenével, izraeli különlegességekkel, finomságokkal, koktélokkal és borokkal várjuk az érdeklődőket és persze a hámántáska sem fog hiányozni az asztalról. Várunk mindenkit szeretettel!

Ha nem akar lemaradni a megilaolvasásról, illetve a programokról, látogasson el a zsidounnepek.hu oldalra!

 

4000 slucha vett részt az idei női küldöttek konferenciáján

Négyezer slucha vett részt New Yorkban a női küldöttek éves konferenciáján.

 

 

 

 

 

Megszakítás