Egy új izraeli tanulmány megállapította, hogy a feldolgozott élelmiszerek mégsem ártalmasak – annak ellenére, hogy régóta rossz hírük van. Ráadásul a megfelelő fehérjék hozzáadásával, valóban segíthetik szervezetünket – írja a nocamels.
A feldolgozott élelmiszerek tulajdonképpen egy általános elnevezés minden olyan élelmiszerre, amelyet valamilyen módon megváltoztattak az elkészítés során. Ez lehet szárítás, tartósítás, vagy akár maga a főzés is.
A feldolgozott élelmiszereket gyakran drasztikusabb kezelésen átesett termékeknek képzeljük, mint például a reggelizőpelyhek vagy a konzervek. Valójában azonban ide tartozhatnak a fagyasztott gyümölcsök, zöldségek, sajtok, sőt még a joghurt is. Ezek a termékek is átesnek valamilyen feldolgozási folyamaton, bár kevésbé feltűnő módon.
A feldolgozott élelmiszereknek fontos szerepük is lehet
Mindeközben az egészségünk megőrzéséhez szükségünk van fehérjékre, és a megfelelő fogyasztásuk nagy hatással van a közérzetünkre, sőt olyan tünetekre is, mint az étvágy vagy a fáradtság.
Tehát tojásban és a tejtermékekben található fehérjékre összpontosítva a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy az amiloidok hozzáadása a feldolgozott élelmiszerekhez lassabban bontja le azokat a felső emésztőrendszerben, így
a fehérjék fokozatosabb és szabályozottabb felszívódását eredményezi a szervezetben.
Arra is rájöttek, hogy ezek az amiloidfehérjék kezelhetik a bélrendszer két kulcsfontosságú baktériuma közötti arányt, egyensúlyba hozva őket a bélrendszer egészségének fenntartása érdekében, és potenciálisan csökkentve az olyan betegségek, mint a cukorbetegség vagy akár a rák kialakulásának valószínűségét.
A kutatást tágabb perspektívából vizsgálva pedig a tudósok szerint az bizonyítja, hogy a gondos élelmiszer-feldolgozás képes lehet egészségesebbé tenni minket.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További receptjeinket és cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.