Az egyházak és a mindenkori politikai hatalom viszonya, ezen belül is a zsidó közösség és a hatalom kapcsolata éppúgy foglalkoztatja a szélesebb közvéleményt, mint a vallásukat gyakorló embereket. Köves Slomó, az EMIH vezető rabbijának következő előadássorozata ezt a részben elméleti, részben gyakorlati kérdések sorát felvető témát járja körül. A Zsidók és a politika című kurzus során választ kapunk arra a kérdésre, hogy a judaizmus és a történelmi tapasztalat mit mond számunkra erről az érzékeny, izgalmas és a közösség életét meghatározó viszonyról.
2019-ben új programot hirdet a Zsidó Tudományok Szabadegyeteme. Köves Slomó februárban induló előadássorozata a zsidóság politikához és államhoz fűződő kapcsolatát elemzi majd.
A résztvevők betekintést kapnak az ideális államberendezkedést kutató elméletekbe és szó lesz a zsidóság, valamint a mindenkori hatalom kapcsolatának alakulásáról, olyan kérdéseket is érintve, hogy milyen volt az ókori zsidó királyság, mi a zsidók álláspontja a demokráciáról, vagy milyen a viszony a modern zsidó politika és a cionizmus között.
A február 19-én induló Zsidók és a politika előadássorozat keddenként 18:00-tól várja az érdeklődőket az Óbudai Zsinagógában.
Előadások
1. Fékek és ellensúlyok – Az ideális állam nyomában
2019. február 19.
2. „Imádkozzunk Horthy születésnapján!” (?) – Zsidók és a hatalom
2019. február 26.
3. A zsidók dolga az antiszemitizmus elleni küzdelem?
2019. március 5.
4. Mitől “zsidó” a “zsidó-keresztény” Európa?
2019. március 12.
5. Hogy emlékezzünk zsidó módon a holokausztra?
2019. március 19.
6. A zsidó monoteizmus kommunista, nemzetszocialista és iszlamista ellenpontjai
2019. március 26.
7. A zsidó fennmaradás örök titka
2019. április 2.
A hétalkalmas kurzus ára: 7000 Forint/fő
Jelentkezés és további információ:
061 268 0183 | posta@zsido.com | www.zstsz.hu/zsidok-es-a-politika/