Vasvári Pál utcai zsinagóga
(Cím: 1061. Budapest, Vasvári Pál u. 5. )
- Hétköznap (vasárnaptól péntekig) reggeli ima 8:00
- Péntek esti ima, szombatfogadás és kidus
Szeptember 9. – 19 óra
Szeptember 16. – 18:45
Szeptember 23. – 18:30
Szeptember 30. – 18:15 - Szombat reggeli ima 9:15
- Csütörtökön a reggeli imát online is lehet követni Zoomon, belépés: a viva.tfilin.hu oldalról.
Óbudai zsinagóga
Az Óbudán letelepült zsidókról, 1349-től vannak először értesülések. Ennek a magyar zsidóságnak alig vannak építészeti emlékei, elpusztultak az évszázadok alatt. Először a XVIII. század elején kaptak engedélyt a zsidók kőtemplom építésére. Ez az épület azóta elpusztult. Mária Terézia, Habsburg uralkodó rendelkezései a város perifériájára kényszerítették a zsidókat. Így például itt, Óbudán a földesurak védelme alatt fejlődtek az újkori zsidó közösségek. Az új, ma is álló zsinagógát 1821. július 20-án avatták fel. A templomot 1900-ban restaurálták, ekkor kapta meg mai szecessziós formáját. A Habsburg Birodalomban a maga korában a legnagyobb zsinagóga volt. A II. világháború pusztításai elérték ezt a templomot is. 1945-öt követően menedékháznak, múzeumnak és a Magyar Állam által működtetett TV stúdiónak is helyet adott már az épület. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség, és a Chábád Lubavics Mozgalom, miután felújította a rendkívül rossz állapotban lévő épületet, 2010. szeptember 5-én (Ros Hasana 5770 elul 26.) újra felavatta a templomot és átadta a közösségnek. A zsinagógában heti rendszerességgel jön össze a közösség, közös imádkozásra, ünneplésre, kulturális programokra, gyermekprogramokra, közös tanulókörökre. Ha Budapesten jár semmiképp se hagyja ki, hogy betérjen hozzánk. Ismerje meg Budapest legrégebbi zsinagógáját, amely egyben az újjáéledő magyar zsidó közösség szimbóluma.
Állandó programjaink: Reggeli ima hétfőtől péntekig: 6:30 Péntek este tanulás, közös istentisztelet és szombatfogadás: télen 18 óra, nyáron 19 óra. Szombat délelőtt: 9:15 tanulás, 10:00 közös istentisztelet és kidus, Vasárnap délelőtt: 10:00 gyermekoktatás és tanulás, Kedd este női klub és előadás.
További információ: Ambrus Klára: 06 30 396 9020 info@obudaizsinagoga.hu
Cím: 1036 Budapest, Lajos utca 163. Közösségünk a zsinagógát saját erőből, adományokból újítja fel és tartja fenn. A teljes rehabilitációhoz még hosszú út vezet. Minden adományt köszönettel fogadunk.
Számlaszámunk: Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség, 13597539-12302010-00031397
FB: https://www.facebook.com/obudaizsinagoga.hu/
Az EMIH, Köves Slomó rabbi vezetésével építi és tartja életben Óbudán a közösséget.
Budavári Zsinagóga
ZSILIP közösségi központ és zsinagóga
Chábád Keren Or Kulturális Központ és Zsinagóga
Budapest szívében található a modern Keren Or központ. A Károly körút 20-ban található épületben zsinagóga működik, amelyik kedvelt találkozóhelye a Magyarországon élő izraeli közösségnek. Élén Raskin Sámuel rabbi áll. A központ otthont ad továbbá az EMIH központi irodáinak, felnőttoktatási tantermeknek és kulturális rendezvényeknek. A központban judaika és könyvesbolt is található.
Cím: 1052 Budapest, Károly krt. 20.
Szentendrei Cháj Galéria –zsidó művészet- és életmódközpont
Küldetésünk és célunk : Arra törekszünk, hogy a látogatóban felélesszük a zsidó hagyományok iránti tiszteletet, és egy olyan zsidó generációt alkossunk, akik tudják a helyüket a világban, biztosítják a zsidóság folytonosságát, büszkék a zsidó hagyományokra és életstílusra. Szeretnénk megismertetni a látogatót a Tórát követő életmód lényegével, olyan környezetben, ami kiemeli a gazdag és vibráló múltat, annak jelentőségét a jelenben és tanulságát a jövőre nézve, mindehhez inspirációt merítve a zsidó művészetékből.
Keszthelyi központ
A Keszthelyi Zsidó Hitközség 2012-ben csatlakozott az EMIH-hez. A kicsi, de aktív közösség zsinagógát, biblia-kertet, közösségi központot és temetőt tart fenn.
A hitközség elnöke: Rejtő Gábor
Cím: 8630 Keszthely, Kossuth Lajos u. 20.
Debreceni központ
A cívisváros zsidó közössége egyike a kevés fennmaradt és máig működő vidéki hitközségeknek. A közösség különlegessége, hogy egyetemvárosként nagyszámú izraeli egyetemista lakja. Az ő támogatásukra érkezett a városba Faigen Sámuel rabbi és családja, akik chábád házat tartanak fenn Debrecenben. AZ EMIH és a Debreceni Zsidó Hitközség (MAZSIHISZ taghitközség) együttműködésének köszönhetően 2012 óta újra működő, kóser mikve üzemel a városban, ami nagyban megkönnyíti az itt élő vallásos családok életét.
Cím: 4026 Debrecen, Ajtó u. 17/a
E-mail: chabaddebrecen@gmail.com
Telefon: 06 70 978 7167
Szegedi központ
Szeged, Debrecenhez hasonlóan sok izraeli diáknak ad otthont. Az ő vallási és közösségi életüket a Pesti Jesiva Budapestről érkező rabbinövendékei segítik.
Cím: 6722 Szeged, Dáni u. 11.
Telefon: 06 30 447 6335
Miskolci központ
Mint ismeretes, a holokauszt a vidéki zsidóságot szinte teljesen elpusztította. A háború után a zsinagógák többsége elnéptelenedett, fenntartásuk ellehetetlenült, a zsidó közösségi élet sok helyen megszűnt. Miskolcon 1910-ben még a lakosság 20 százaléka (10 291 fő) volt zsidó. A ’30-as években a városban már három zsidó iskola működött. A holokauszt során a településről mintegy 9000 főt hurcoltak el. A városban a háború után 30 évig nem volt rabbi, ugyanakkor a zsidó hitélet mégis újjá tudott éledni.
Az EMIH egyik küldetése, hogy a vidéken élő zsidók számára lehetővé tegye a vallásosság gyakorlását és a pozitív zsidó identitás megélését. Ennek érdekében a közösségünk által delegált Fuchs Jehosua rabbi és családja 2016-ban költözött Miskolcra, hogy a helyi közösséget segítse a megyeszékhelyen. A terveink között szerepel, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük a kóser étkezést.
A Miskolci zsidó közösség heti rendszerességgel vehet részt programjainkon: hétfői és csütörtöki, tanulással egybekötött reggeli az imádság után, női klub, kirándulási lehetőségek, heti ebéddel összekötött tanulások, héber órák, biblia órák, kabbala – zsidó misztika – órák.
Cím: BARHESZ Chabad House – Miskolci Zsidó Kulturális Központ
Weboldal: www.zsido.com/miskolc
E-mail: miskolc@zsido.com
Telefon: 06 30 721 2580
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség rabbijai más körzetekben:
Glitzenstein Shmuel rabbi – Nagyfuvaros utcai zsinagóga – 1084 Budapest, Nagyfuvaros u. 4.
Hurwitz Sholom rabbi – Teleki téri zsinagóga – 1086 Budapest, Teleki László tér 22.