Befejeződött az olaszországi Emilia-Romagna régióban található Carpi régi zsinagógájának helyreállítása – írja a Jewish Heritage Europe.

A 2012-es földrengések során súlyosan megrongálódott épületet hamarosan újra megnyitják a nagyközönség előtt, amely a helyi zsidó történelemre és kultúrára összpontosító állandó kiállítási helyként fog működni. Az 1722-ből származó zsinagóga egyike annak a két korábbi zsinagógának, amelyek a város tulajdonában lévő épületben, Carpi történelmi gettójában találhatók. A másik, XIX. századból származó neoklasszikus új zsinagóga szintén megsérült a földrengésekben, de azt még 2015-ben rendbe tették és újra megnyitották.

Mindkettőt egy alapítvány kezeli, amelynek székhelye az épületben van, és amely a Carpi mellett található, a második világháborús Fossoli koncentrációs tábor helyszínét és a deportáltak múzeumi emlékművét is gondozza Az újranyitás időpontját még nem tűzték ki, mivel az alapítvány arra vár, hogy új megállapodást írjon alá a várossal a két zsinagóga kezeléséről.

A régi zsinagóga, amely az épület magasított tetőtérben található, nagyrészt épségben, bár rossz állapotban vészelte át a századokat. Ritkának mondható Emilia Romagnában. 1722-ben épült, Giacomo Lucenti építész tervezte, és egy lépcsőházon keresztül lehetett megközelíteni. A terem nagyrészt csupasz, a falak tetején és a mennyezeten festmények nyomai láthatók.

Carpi zsidó temetője 1825-től volt használatban, az utolsó temetés 1922-re datálható. A helyszín, amely a Modenai Zsidó Hitközség tulajdona, a 2012-es földrengések által okozott károk miatt még mindig nem látogatható.

 

Megszakítás