A „Jóság hete” projekt csúcspontjaként tóratekercset avattak a túszok kiszabadulásáért, írja a United with Israel.

A tekercs írásának befejezésére több százan gyűltek össze Jeruzsálemben. Az utolsó 120 szót Akiva Garber szófer, vagyis tóramásoló írta le. Minden egyes szó leírása közben egy-egy túszra koncentrált. Az utolsó simítások elvégzése után a projekt kezdeményezői, Jon Polin és Rachel Goldberg-Polin, a Gázában túszként fogva tartott Hersh Goldberg-Polin szülei vitték végig a tekercset a jeruzsálemi Baka utcán egy esküvői baldachin alatt a saját közösségüknek otthont adó zsinagógáig.

„Legutóbb október hatodikán álltam ebben az udvarban, amikor a közösséggel együtt ünnepeltünk és a Tórával táncoltunk. Úgy terveztem, hogy másnap reggel visszatérek, ám ez nem történt meg. Most viszont itt vagyunk… Befejezzük, amit elkezdtünk.

De hogyan mondhatunk céllal és jelentéssel teli imát, amikor a szívünk darabokra tört? Úgy, hogy meglátjuk a kedvességet, a szeretetet és az áldásokat. Gondoskodnak rólunk, táplálnak és szeretnek minket. Megsebzett szívvel, de imádkozunk”

– mondta Rachel Goldberg-Polin.

Amikor a Tórával megérkeztek a zsinagógába, szétnyitották, és a házaspár elmondta az új dolgokra mondott sehechejánu áldást.

A tóratekercs befejezését a házaspár által indított jóság hete kampány utolsó napjára időzítették. A kampány célja az volt, hogy a résztvevők jó cselekedetek elvégzését vállalják magukra a túszok érdemében.

Itt az ideje csatlakoznia mindenkinek: vasárnap indul a „Jóság hete”

A központi eseményekhez 120 mini-esemény is tartozik majd.

Megszakítás