Peszách hagyománya és jelene a zsidóságban címmel tartott előadást Köves Slomó rabbi Kaposvárott.
Köves Slomó rabbi a Kaposvári Egyetem meghívásának eleget téve vett részt az intézmény Senior Oktatási Programjában. A képzés soron következő részében Köves Slomó rabbi és Fábry Kornél plébános tartottak egy-egy előadást, melynek során bemutatták a peszáchot illetve a húsvétot, ismertetve a két ünnep közötti kapcsolódási pontokat és különbözőségeket.
Köves rabbi egy jól áttekinthető prezentáció segítségével vezette végig az 500 főnyi hallgatóságot az ünnep főbb részein, szokásain, történetén és bemutatta, hogyan zajlik egy széder este. Az előadást követő beszélgetésen a hallgatókat leginkább érdeklő további részletekbe nyújtott betekintést.
A Kaposvári Egyetem 50 év feletti nyugdíjasok számára szervez képzést senior programja keretében, melynek során „országos és nemzetközi hírű szakemberek” tartanak előadásokat hetente változó témakörökben.
További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.