Minden nagyobb kórháznak kihívás megszerveznie, hogy megfelelően használja fel a személyzet és a helyiségek értékes idejét. Ez különösen igaz a műtőkre, amelyek időnként hosszú órákon át foglaltak, de például a műtétek hosszának váratlan változása miatt huzamosabb időre üresen maradhatnak.

Az Opmed.ai izraeli startup cég kifejlesztett egy olyan platformot, amely képes átrendezni a kórházak műtőinek foglalásait, mind hosszú, mind rövidtávú időszakokra, biztosítva, hogy minden egyes helyiséget hatékonyan és maximálisan kihasználjanak – írja a nocamels. A platform mesterséges intelligenciát használ a műtők és az azokat használó sebészcsapatok beosztásának optimalizálására – mondja Avi Paz, az Opmed társalapítója és technológiai igazgatója.

Az Opmed szerint a platformjának integrálása akár 1 millió dolláros éves többletbevételt is eredményezhet egy kórház minden egyes műtőjében (már ahol piaci alapon működik az egészségügy). A rendszer úgy működik, hogy több milliárd különböző kombinációt futtat a műtők és a műtéti időpontok között, a rövid időszakokra összpontosítva, amikor a helyiségek kihasználatlanok.

A vállalat az izraeli Ramat Ganban és az amerikai Bostonban működik jelenleg. Azt persze nem tudjuk, hogy mit kezdene a rendszer egy magyar kórházzal, klímát szerelni a mesterséges intelligencia egyelőre nem tud és aneszteziológust sem teremt a semmiből.

 

Megszakítás