Az elektromos közlekedési lámpák története 1914-ben kezdődött az ohiói Clevelandben. Itt kezdetben egy rendőr üldögélt mellette, akinek az volt a feladata, hogy ki- és bekapcsolja a piros jelzést. A rendszert szintén itt automatizálták nem sokkal később.
Még ma is a világ közlekedési lámpáinak 99 százaléka fix program szerint működik, alig vagy egyáltalán nem veszi figyelembe a forgalom tényleges áramlását. Kimondhatjuk tehát, hogy az okoseszközök világában a közlekedési lámpák még mindig buták. Izraelben természetesen akadt egy cég, amelyik okosítani igyekszik a rendszert.
A NoTraffic, egy izraeli székhelyű startup, a „szoftveresen definiált kereszteződések” elnevezésű lámpatechnológiájával próbál betörni a piacra. Az egyes közlekedési lámpákon elhelyezett érzékelők valós időben mérik a forgalmat, azonosítva a személygépkocsikat, teherautókat, buszokat, motorkerékpárokat és minden más járműtípust. Mesterséges intelligencia segítségével mérséklik a járművezetők dugóban eltöltött idejét, csökkentik a balesetek számát és a környezetszennyezést.
Az arizonai Tucsonban a NoTraffic-nek köszönhetően megszűnt a napi dugó egy egy mérföld hosszú belvárosi útszakaszon. A várakozási idő 75%-kal csökkent, és a cég úgy számol, hogy a város autói 1 millió dollárnyi üzemanyagot takarítottak meg. Az arizonai Phoenixben a balesetek halálos áldozatainak száma a NoTraffic segítségével 70 százalékkal csökkent. Az izraeli közlekedési rendszer jelenleg a 10 legnagyobb amerikai város közül ötben működik. Kanadában a nagyvárosok többségével van már megállapodásuk.