Az asszony halálát követően a számára vásárolt, rendkívül drága gyógyszereket egy Bétár Ilitben lakó, szintén agydaganatban szenvedő kisfiúnak, Jiszráel Scheinbergnek adományozzák, írja az Arutz7.

Az Argamani család története minden izraeli számára ismert. Noát, akit a Nova fesztiválon ejtettek túszul a Hamász fegyveresei, néhány héttel ezelőtt menekítette ki az izraeli hadsereg Gázából. Édesanyja, Liora agydaganattal küzdött és kitartóan ragaszkodott az életéhez, hogy még egyszer utoljára találkozhasson a lányával. Mintegy három héttel Noa megmentése után Liora örökre lehunyta a szemét, hátrahagyva férjét, Jáákovot és egyetlen gyermeküket, Noát.

Liora életének utolsó hónapjaiban a Cháverim Lerefuá (Barátok az egészségért) elnevezésű szervezet segítette az Argamani családot. Rajtuk keresztül szerezték be többek közt azokat a rendkívül drága, életmentő gyógyszereket, melyeket az Egészségügyi Minisztérium nem támogat. A család szoros kapcsolatba került a szervezet tagjaival. „Noát nagy örömmel tölti el, hogy a családja mellett álltunk és az elmúlt hónapokban támogattuk az édesanyját. Az Argamani családdal szoros és különleges kapcsolatot alakítottunk ki” – mondta Jáel Heller, a Cháverim Lerefuá egyik vezetője.

Liora halála után Noa és Jáákov úgy döntött, hogy a fel nem használt gyógyszereket a szervezetnek adják, hogy további betegeknek adhassák meg a gyógyulás reményét. Az Ayvakit nevű gyógyszert egy 11 éves fiú, Jiszráel Scheinberg kapja meg, aki igen összetett egészségügyi problémái mellett rosszindulatú agydaganattal is küzd. A 30 darabos csomag ára 205920 ezer sékel (több mint húszmillió forint), érthető hát, hogy a fiú családja örömmel fogadta az adományt. Noa teljes gyógyulást kívánt és megígérte, hogy „Isten segítségével hamarosan meglátogatom a gyermeket”.

Baruch Lieberman, a Cháverim Lerefuá elnöke elmondta, hogy nonprofit szervezetük számos betegnek segít a megfelelő gyógyszerek beszerzésében.

„Ami a megmaradt gyógyszereket illeti, ezeket nem lehet visszavinni a gyógyszertárba, így akinek van szükségtelen vagy megmaradt gyógyszere, az azzal segíthet másoknak, ha olyan szervezeteknek adományozza azokat, mint a Cháverim Lerefuá. A drága onkológiai gyógyszerek esetében, amilyet a néhai Liora Argamani is szedett, az adományozás életet menthet”.

 

Megszakítás