Megumi Tabata, a Béke Hídjai elnevezésű szervezet vezetője azt mondja, hogy izraeli útja és az a tény, hogy találkozott az október hetedikei mészárlás több túlélőjével is, segít neki abban, hogy jobban meg tudja ismertetni a japánokkal Izraelt, ami kapcsolatok kiépítéséhez vezethet, írja a JPost.

Az amerikai, ausztrál vagy brit zsidók által adományozott mentőautók nem ritkák Izraelben, azonban japánok nevét ritkán látja az ember adományozóként feltüntetve egy-egy mentőn. A most adományozott mentő a második a sorban, és Tabata azt reméli, hogy három további járművet adhatnak át az elkövetkező hónapokban.

„Nagyon megható látni a mentőautót. Japánban rengeteg templomban jártam, és mindenhol arra kértem az embereket, hogy adakozzanak és imádkozzanak Izraelért”.

A japán társadalom kevesebb mint egy százaléka keresztény, de ez a társadalmi csoport lelkesen támogatja Izraelt, a zsidóságban saját hitük gyökereit látva.

„Izrael fontos a keresztény japánok számára. Rengeteg áldást kapunk a zsidó néptől és Izraeltől. Hitünk gyökerei Izrael népétől származnak. Számunkra a zsidók fivérek és nővérek. Nagyon szeretem a bibliai Rut történetét, különösen azt az idézetet, hogy »a te Istened az én Istenem és a te néped az én népem«”

– mondta Tabata.

A 150 ezer dolláros (54 millió Ft) mentőautó megvásárlásához több ezer keresztény japán adakozott. A mentő felavatása előtt Tabata meglátogatta a Nova fesztivál helyszínét, és bejárta Kfár Ázát is, ahol a legsúlyosabb volt a Hamász támadása október hetedikén.

„Nagyon különleges érzés ebben az országban járni ilyen nagy fájdalom idején. Imádkozhatunk Japánból, de ez nagyon különbözik attól az élménytől, amit itt, Izrael népével együtt él át az ember.”

Az izraeli mentőszolgálat, a Vörös Dávid-csillag számos veszteséget szenvedett október hetedikén és a háború kitörése óta. A megnövekedett vérszükségletre való tekintettel a mentőszolgálat rendszeresen szervez véradásokat, melyekre nagy számban érkeznek az izraeliek.

A japánok nem sokat tudnak Izraelről és a most folyó háborúról. Tabata célja, hogy izraeli útja után ismereteket adjon át hittársainak abban a reményben, hogy szorosabbra fűzik a kapcsolatukat a zsidó állammal.

 

Megszakítás