A most 103 éves Keleti Ágnes 1921. január elsején született asszimilált zsidó családban. Szülei, Klein Ferenc és felesége, Rózsa szívesen utaztak, síeltek és kedvelték az operát. Keleti Ágnes négyéves korától gimnasztikázott, tizenhat éves korára már tíz rangos díjat szerzett. A háború közeledtével, a zsidótörvények és egyéb megkülönböztető intézkedések életbe léptével azonban félbeszakadt a fényesnek induló karrier, kirúgták a Nemzeti Tornaegyesületből és nem indulhatott versenyeken sem. A túlélés érdekében egy keresztény lány papírjait vásárolta meg és egy náci-szimpatizáns falusi magyar család cselédjeként robotolt, szűcs munkákat is vállalt és egy lőszergyárban is dolgozott. 1944-45 telén, Budapest ostromakor reggelente összeszedte az előző éjjel elhunytak holttesteit és tömegsírba hordta őket.
Keleti édesanyja és testvére bujkált, és a svéd diplomata, Raoul Wallenberg mentette meg őket. Apját azonban Auschwitzba deportálták és a Keleti-család többi részével együtt odaveszett. Mivel Keleti úgy értesült, hogy férjezett asszonyokat nem visznek el munkatáborba, sietve hozzáment a harmincas évek egyik tehetséges atlétájához, az 1936-os berlini olimpián is szereplő Sárkány Istvánhoz. Később, 1950-ben elvált tőle, és 1959-ben, már Izraelben hozzáment életre szóló partneréhez, Bíró Róberthez. Két fiuk született: Dániel és Refáel.
Keleti Ágnes összesen öt olimpiai aranyérmet nyert, egyet 1952-ben a finnországi Helsinkiben és négyet 1956-ban az ausztráliai Melbourne-ben. Egyike annak a 97 sportolónak, akiknek legalább öt olimpiai aranyuk van, és annak az ötvennek, akik pontosan öt olimpiai aranyéremmel rendelkeznek. Női gimnasztikában csak a kilenc aranyéremmel büszkélkedő szovjet Larisza Latynina és a hét aranyérmet magáénak tudó csehszlovák Věra Čáslavská előzi meg az összesített rangsorban a modern kori olimpiai játékok történelmében. Az öt aranyérem mellett három olimpiai ezüstöt és két bronzérmet is elnyert. Ezen kívül számos rangos díjat és kitüntetés szerzett, 2004-ben Magyarországon lett a „nemzet sportolója”, 2017-ben pedig Izrael-díjjal tüntették ki a zsidó államban. 2021-ben, századik születésnapja alkalmából Binjámin Netánjáhu izraeli és Orbán Viktor magyar miniszterelnök is felköszöntötte.
Az 1956-os forradalmat követően Keleti is elhagyta Magyarországot, és Izraelbe költözött, sportot oktatott, és csak 2015-ben költözött vissza Magyarországra.
Keleti Ágnes a jelenleg élő legidősebb aranyérmes olimpiai bajnok.
2021-ben, százéves korában a következőképpen foglalta össze az életfilozófiáját:
„Szeretni kell az életet és mindig a dolgok jó oldalát kell nézni”.
Egy másik interjúban arról beszélt, hogy az utazásai közben szerzett tapasztalatok sokkal fontosabbak voltak számára, mint a tíz olimpiai érem (melyek közül egyszer egyet kölcsönadott egy újságírónak és soha többé nem kapta vissza):
„Nem az érmek a fontosak, hanem a tapasztalat, ami kíséri őket… Nagyon szerettem sportolni, mert ezáltal szabadon utazhattam. Nem akartam magamat mutogatni. Sportolni szerettem. Nem voltam különleges. Csak azt tettem, amire képes voltam”
– mondta az idős asszony, akinek mindig mosolyra áll a szája, és akinek ragadós nevetése tanúskodik arról, hogy ő igazán a mottója szerint él, szereti az életet és megtalálja a dolgok jó oldalát. „Jól élek és nagyszerű, hogy még mindig egészséges vagyok. Imádom az életet” – mondta egy százéves korában készült interjúban.
Mázál tov!