A jeruzsálemi Héber Egyetem hároméves ösztöndíjat ajánl a Hamász fogságából kiszabadult túszoknak, hogy segítse rehabilitációjukat és társadalmi reintegrációjukat.
A jeruzsálemi Héber Egyetem hároméves, teljes körű ösztöndíjat indított a Hamász által fogva tartott, majd kiszabadult túszok számára. Az ösztöndíj nemcsak a tandíjat fedezi, hanem pszichológiai segítséget, pályaválasztási tanácsadást és személyre szabott támogatást is biztosít. Az intézmény célja, hogy hozzájáruljon a túszok gyógyulásához és társadalmi reintegrációjukhoz. Az intézmény célja, hogy hozzájáruljon a túszok gyógyulásához és reményteljes jövő építéséhez, miközben alapítványt is létrehozott a túszok gyermekeinek egyetemi tanulmányaihoz.
A jeruzsálemi Héber Egyetem hároméves ösztöndíja
Az ösztöndíj egy hároméves képzés teljes díját fedezi majd, a jogosultak által választott szakon, tudósít a United with Israel. A jeruzsálemi Héber Egyetem sajtóközleményben jelentette be, hogy hároméves, mindenre kiterjedő ösztöndíjat ad a kiszabadult túszoknak. Sőt, az egyetem még ennél is tovább ment: alapítványt hozott létre egykori túszok gyermekei részére, melyek akkor válnak elérhetővé a számukra, amikor elérik az egyetemista kort.
Az ösztöndíj a tandíjon kívül személyre szabott támogatásokat is tartalmaz, például személyes felkészítést és támogatást, pszichológiai segítséget és pályaválasztási tanácsadást. Az egyetem célja, hogy ezzel is segítse a kiszabadult túszok gyógyulását és visszailleszkedését a társadalomba.
A Hamász terrorszervezet 2023. október hetedikén véres kegyetlenséggel elkövetett merényletsorozatában 251 embert raboltak el és hurcoltak Gázába a terroristák. Néhányukat sikerült az izraeli hadseregnek kiszabadítania, másokat a Hamásszal kötött alkuk keretében vittek haza. Vannak, akiknek csak a holttestét találták meg. Jelenleg 87 túsz van még mindig Gázában, közülük 37-ről bizonyosan tudható, hogy nincsenek életben.
Tamir Sefer professzor, az egyetem rektora elmondta, hogy az ösztöndíjjal a céljuk, hogy hozzásegítsék az egykori túszokat, hogy „reményteljes jövőt építsenek” és hogy „szilárd alapokat adjanak az előttük álló, hosszadalmas rehabilitációs folyamathoz”.
„Izrael vezető felsőfokú oktatási intézményekként hiszünk a felsőfokú oktatás erejében, és abban, hogy képes mind személyes, mind pedig az egész társadalomra kiterjedő változásokat hozni”
– mondta Sefer.
A neves intézmény a háború kitörése óta támogatja a hadseregben szolgáló vagy katonai szolgálatukból visszatérő diákokat, illetve azokat is, akiknek a háború miatt el kellett hagyniuk otthonaikat. Ezek a diákok rugalmas órarendet kapnak, emellett pénzbeli támogatás és mentor is jár nekik.