A tüdőbetegség egy ritka és potenciálisan halálos kimenetelű formájának áttörést jelentő izraeli fejlesztésű terápiája a jövőben lehetővé teszi az otthoni kezelést. A szerkezet belélegezhetővé teszi a szükséges gyógyszereket. A terápia egyben egy új RNS-kezelést biztosít azoknak a pácienseknek, akiknél a szokásos gyógyszerek nem használnak – írja a nocamels.com.
Világszerte több mint hetvenezer ember szenved cisztás fibrózisban, egy olyan genetikai betegségben, amely a tüdőben és más szervekben kóros mennyiségű váladéktermeléssel jár.
Bár a piacon most is vannak olyan gyógyszerek, amelyek segítenek enyhíteni a krónikus betegség tüneteit, a cisztás fibrózisban szenvedők mintegy 20 százalékánál a betegség egy ritka formája jelentkezik, amelyet a hagyományos gyógyszerekkel nem lehet kezelni.
A jeruzsálemi székhelyű SpliSense startup azonban azt állítja, hogy új kezelése segíthet azokon a betegeken, akiknél a hagyományos megoldások nem működnek, mivel az RNS-technológia segítségével helyreállítja a szervezetben az állapotot okozó fehérjék egyensúlyát.
„Ez egy kis betegpopuláció számára kielégítetlen szükséglet, és jelenleg a klinikai vizsgálat fázisában van”
– mondta Gili Hart, a SpliSense vezérigazgatója.
A SpliSense olyan gyakoribb betegségek kapcsán is fejleszt, mint például az asztma és a krónikus obstruktív tüdőbetegség, vagyis a COPD, amelyek fokozott nyálkahártya termelést okoznak a szervezetben. Az ilyen környezetben a baktériumok jobban szaporodnak, ez pedig a tüdőfunkció romlásához vezet.
A terápia jelenleg a második fázisban van, ami azt jelenti, hogy több száz emberből álló csoporton tesztelik.
További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.