A harctéren használt technikát vetik be kórházi körülmények között Izraelben. A védelmi ipar egyik meghatározó cége az Elbit orvosi felhasználásra is alkalmazza hőkamerás technológiáját együttműködve a Sheba egészségügyi központtal, ami az egyik legjelentősebb egészségügyi intézmény az országban – derül ki a nocamels.com cikkéből.
A hadszíntéren a hőkamerás képalkotás teszi lehetővé, hogy a sötétben is lássanak. Létfontosságú a tankparancsnokok, vadászpilóták, drónkezelők és más egységek számára is.
A kórházban ez a rendszer abban segíti a sebészeket, hogy eddig soha nem látott módon tudják követni a vér áramlását a páciens szívén keresztül, ami felbecsülhetetlen értékű plusz információt nyújt számukra a beavatkozás során.
Az ápolók számára is hasznos, akik cukorbetegek kezelésénél használhatják a módszert, valamint az intenzív osztályon, ahol az ápoltak légzését figyeli a szén-dioxid kibocsátás láthatóvá tételével.
Az orvosok túlléphetnek a röntgen, az ultrahang, a CT és az MRI vizsgálat korlátain – mondják a fejlesztők. Mindezt persze nem úgy kell elképzelni, hogy kikapnak egy ilyen szerkezetet a tankból és beviszik az újszülött intenzív osztályra vagy egy műtőbe. Más eszközökről van szó, de azonos technológiáról. A kamerák nagyfelbontású képeket fognak készíteni és egy adatbázisban is tárolhatók lesznek, hogy segítsék az orvosokat a jövőbeni döntéshozatalban.
Fotó: