Míg az 1980-as években a szülőket arról kérdezték, hogy tudják-e, hol játszanak a gyermekeik az otthonukon kívül, a mai szülőket ugyanilyen könnyen megkérdezhetnénk arról, hogy tudják-e, kivel játszanak a gyermekeik otthon.

Az amerikai Kidas startup cég összefogott az izraeli székhelyű Overwolffal, az egyik legnagyobb videojáték-bővítő szoftverfejlesztővel, hogy figyelmeztesse a szülőket a gyermekeikre leselkedő veszélyekre, amikor azok másokkal kommunikálnak a játékban – írja a nocamels.com. Számos online játékban a felhasználók a világ minden tájáról származó emberekkel léphetnek kapcsolatba és játszhatnak ellenük korlátlanul, beleértve a közvetlen kommunikációt is.

„A legtöbb ember, aki játszik, valamiféle zaklatástól szenved”

– mondja Ron Kerbs, a Kidas izraeli alapítója és vezérigazgatója, aki maga is tapasztalt ilyet, amikor gyerekként játszott.

„Ez egy nagyon mérgező környezet lehet”

– hangsúlyozza a szakember.

Egy felmérés szerint a 10 és 17 év közötti fiatalok 75 százaléka tapasztalt már zaklatást online multiplayer játékok közben 2023-ban, szemben az előző évi 67 százalékkal.

Az általuk fejlesztett szoftver, amit a szülők telepíthetnek a gépre, átfutja a játék közben folytatott összes kommunikációt, és figyelmeztet, ha bármilyen jelét látja veszélyes viselkedésnek, beleértve a szóbeli bántalmazást, a fenyegetést vagy a pénzügyi csalást. Kerbs szerint csak a szülők kapnak riasztást, kivéve olyan helyeken, mint Florida, ahol a törvény szerint kötelesek jelenteni bizonyos eseteket a bűnüldöző szerveknek. A folyamat nagy része automatizált, mesterséges intelligencia alapú.

Ron Kerbs szerint a Kidas összesen havonta mintegy 2,5 millió beszélgetést véd, és mintegy 400 ezer játékosnak nyújt biztonságot.

 

Megszakítás