Egy új fejlesztésnek köszönhetően a jövőben azok is hozzáférhetnek az érintőképernyős eszközökhöz, akik valamilyen okból nem tudják használni a kezüket. Az okosóra jellegű kütyü kiváltja az ujjmozdulatot, vagy egy kattintást az egéren. A felhasználó mozdulatait parancsokká alakítja és Bluetooth-on keresztül kapcsolódik az eszközhöz, így helyettesítve az érintőképernyőn történő mozdulatokat, a billentyűzet leütését vagy egér kattintását – írja a nocamels.com.

A valamilyen bénulásos problémával élők, egy csuklómozdulattal akár rajzolhatnak is digitálisan, vagy éppen e-maileket írhatnak, játszhatnak. A készüléket a csuklón, a felkaron vagy a felső lábszáron lehet viselni – bárhol, ahol a felhasználó képes mozdulatot tenni -, és mindössze tíz perc kalibrálás után alkalmazkodik bármilyen mozgásformához.

A cég kifejlesztett egy terápiaként szolgáló játékot is, amelyet a betegek két teljes virtuális végtaggal játszanak fantomfájdalmuk csökkentése érdekében, a hagyományos kezelés alternatívájaként.

A mindennapi használaton túl a MyMove-nak elnevezett eszköz használható fantomfájdalmakkal küzdő amputáltak rehabilitálására, és segíti a fogyatékkal élőket a munkavállalásban. Az ára nagyjából 400 ezer forint. A fejlesztő cég a tel-avivi székhelyű 6Degrees, céljuk, hogy a fogyatékkal élők teljes körű hozzáférést kapjanak a technológiához. A MyMove folyamatosan gyűjti az adatokat és alkalmazkodik az egyes felhasználók egyedi mozgásához. A technológiát két amerikai egyetemen is alkalmazzák, hogy segítsék a diákokat, valamint két vállalatnál, hogy javítsák az alkalmazottak munkaképességét.

 

 

 

Megszakítás