„Fontos, hogy mindenkinek világos legyen: a tények minket igazolnak. Az online térben rengeteg hamis információ kering, a mi feladatunk pedig az, hogy megosszuk a több mint kilencmillió izraeli történetét az interneten” – mondta Támár Schwarzbard, a külügy digitális műveletekért felelős vezetője, aki azt kéri minden izraelitől, hogy ossza meg saját történetét az október hetedikei mészárlással kapcsolatban – írja az Arutz7.

„A Külügyminisztérium hat különböző nyelven dolgozik: héberül, arabul, angolul, spanyolul, oroszul és perzsául. Tizennégymillió követőnk van és október hetedike óta több mint hárommilliárd megtekintésünk volt a világhálón. Az a célunk, hogy minél több emberhez elérjünk, éljenek bárhol a világon, használjanak bármilyen médiafelületet, és hogy megosszuk velük, hogy mi is történt valójában Izraelben”

– jelentette ki Schwarzbard. „Hatalmas a gyűlölet Izrael ellen az online térben. Meglehetősen kellemetlen minden reggel több száz antiszemita üzenetre ébredni, azonban az egymás iránt érzett szeretetünk felülmúlja a gyűlölködést. Tudjuk, hogy az igazság a mi oldalunkon áll és nem mondunk le arról, hogy elmondjuk a világnak a valóságot” – tette hozzá.

Schwarzbard elmondta azt is, hogy a Külügyminisztérium tevékenysége önmagában nem elegendő, szükség van az emberek közreműködésére is. „Mindenki képes arra, hogy kinyilvánítsa a véleményét. A zsidó közösségben és az Izrael-barát csoportokban mindenki ismer valakit, akit közvetlenül érintett az október hetedikei támadás. Volt, aki elveszett valakit, mások a fogvatartottak közül ismernek néhányat és vannak, akik sebesült ismerőseiket vagy rokonaikat látogatják. Fontos, hogy a történeteik minél szélesebb nyilvánosságot kapjanak.

Azt kérem, hogy mindenki mondja el saját, személyes történetét, mert az emberek könnyebben azonosulnak egy embertársukkal, mint egy kormányzati szervvel vagy minisztériummal. Mindenki tekintsen úgy magára, mint egy online harctéren küzdő katonára”

– kérte Schwarzbard, aki felhívta a figyelmet arra, hogy az Izraellel szimpatizáló bejegyzésekre hamis felhasználóktól érkező, automatizált megjegyzések érkeznek, ám ezekre nem érdemes odafigyelni, mert nincs mögöttük valódi személy. „Nekünk az csak jó, ha minél többen reagálnak a bejegyzéseinkre, mert így többekhez jut el az üzenetünk. A legfontosabb célunk pedig az, hogy minél nagyobb befolyást gyakoroljunk a közvéleményre”.

 

Megszakítás