Vezetőképzés a következő generációnak. Fedezd fel az Achrayut Programot!
16–25 éves vagy? A vezetővé válás útjára lépnél, de azért jól jönne egy kis extra önbizalom? Kész vagy fejleszteni a szükséges képességeidet és elmélyítenéd tudásodat a zsidóságról? Ha a válaszod három igen, akkor az Achrayut Programot Neked találták ki!
Na de miben különbözik az Achrayut Program a többi hasonló képzéstől?
Ma a zsidó közösségben több fajta képzés is fut, de a legtöbb esetben a szervezetek ezekkel csak a saját céljaik kiteljesítésére fókuszálnak – így például ha egy ifjúsági szervezetnek új mádrichokra (ifjúsági vezetőkre) van szüksége, akkor elárasztják őket a szervezet ideológiájával, így aztán az ott képzett fiatalok gyakorlati lehetősége is leginkább az egyes holdudvarokra szűkül.
Olyan képzések is vannak, ahol nagyon sok a módszertani tudást adnak át, viszont a zsidó tartalom eltörpül azok mellett, mert amire képzik a résztvevőket, ott sokszor elég csak egy rövid időszakban teljesíteni.
Az Achrayut Program holisztikus megközelítést alkalmaz a vezetői készségek fejlesztésére, hangsúlyt fektet a közösségi elkötelezettségre és szolgálatra, és innovatív tanulási módszereket kínál. Személyre szabott mentorálással és visszajelzésekkel támogatja a résztvevők egyéni fejlődését, miközben elmélyíti a zsidó identitást és kulturális megértést.
Az Achrayut képzéseit szakemberek, egyetemi tanárok, közösségi vezetők és rabbik fogják tartani. Ezenkívül a program összeköti a zsidó közösségben gyakran alkalmazott informális és non-formális oktatást a formálissal, biztosítva a képzést elvégzőknek, hogy könnyebben kerüljenek be a Milton Friedman Egyetem szabadon választott szakaira.
Közelebb a diplomához!
Az Achrayut a Milton Friedman Egyetem által elismert program, így mindenki, aki elvégzi a képzést, 50 extra felvételi pontot kap az egyetemre történő jelentkezéskor.
Így aztán, aki kitartóan jól tanul a középiskolában, szinte garantált az egyetemi bejutás a szabadon választható szakokra – legyen szó pedagógiáról, közösségszervezésről, nemzetközi gazdálkodásról, repülőmérnökségről vagy sok másról.
Azoknak pedig, akik már az egyetemre járnak és elkezdik a képzést, bizonyos esetekben az is szóba kerülhet, hogy a megszerzett tudásukat egyetemi kreditekre konvertálják, ezzel is közelebb hozva őket a diploma megszerzéséhez.
Hogyan néz ki hát a program a gyakorlatban?
Az egyetemi szemeszterekhez igazodva, figyelembe véve a szüneteket, zsidó és állami ünnepeket a jelentkezők heti rendszerességgel fognak találkozni, összesen körülbelül 40–45 alkalommal.
Ezeken az alkalmakon legtöbbször aktív, interaktív, informális és non-formális oktatási módszerekkel tanulnak majd, végigvéve a személyiségfejlesztést, a különböző „soft skill”-eket illetve a zsidósággal kapcsolatos ismereteket.
Elősegítve a közösségi nyitást a találkozók különböző helyszíneken lesznek megtartva, hogy a képződők megismerkedjenek a zsidó közösség intézményrendszerével.
Ne habozz, a regisztrációs lap kitöltésével jelentkezz még ma!
Tanulj Te is a legkiválóbb előadóktól, rabbiktól és szakértőktől, hiszen: a jövő vezetői ma születnek, és Te is közéjük tartozhatsz!
A teljes program (3 szemeszter) díja 75.000 Ft/fő, amely részletekben is befizethető. A nyári gyakorlat kiegészítő díja később kerül meghatározásra.
A Milton Friedman Egyetem hivatalos kiírása ide kattintva olvasható.
Címlapkép: Milton Friedman Egyetem/Meresz Marton