Növényi alapú, 3D-nyomtatott lazacfilé – ezen dolgozik egy izraeli startup cég. Ofek Ron, az Oshi élelmiszer-technológiai vállalat társalapítója és vezérigazgatója úgy véli, hogy így tehetünk jót a környezetért, az állatokért és az egészségünkért – írja a nocamels.

Az inspirálta a szakembert, hogy a növényi alapú húsalternatívák között nincs hal, főként azért, mert a hal textúrája és szerkezete eltér a húsétól. Darált húst utánozni szójából és gombából jóval egyszerűbb, mint halat összehozni. Oshi csapatának három évnyi munka kellett ahhoz, hogy megteremtse a megfelelő textúrát és ízt az alternatív lazacfiléhez, amelyet jelenleg 15 kiválasztott étteremben tesztelnek az Egyesült Államokban.

Megoldásuk a mikoproteinben rejlett, amely egy olyan micellás fehérje, amely mikrotápanyagokat is tartalmaz, és amelyet algák és növényi olajok egészítenek ki. Ez az innovatív keverék nemcsak a hal tápanyagprofilját tükrözi, hanem az Oshi saját fejlesztésű, moduláris rétegezésnek nevezett technológiája révén a hal textúráját is reprodukálja.

A startup egyedi gépei aprólékosan felépítik az egyes filéket, rétegről rétegre, így biztosítva a hiteles halélményt. Az óceánokat túlhalásszák, és tele vannak olyan mérgekkel, mint a mikroműanyagok és a higany, miközben a hagyományos haltenyésztési gyakorlat fenntarthatatlan, sőt, az emberi egészségre is káros, mivel a betegségek visszaszorítása érdekében túlzottan sok antibiotikumot használnak – hívja fel a figyelmet a szakember.

 

Megszakítás