Egy delaware-i tizenéves mindennapos tfilinrakással tiszteleg egy elesett izraeli hős előtt, írja az Arutz7.

Az október hetedikei támadások nyomán az amerikai Corey Silberglied magára vállalta, hogy a hazája védelmében húszévesen elesett Jáir Nafuszi emléket azzal őrzi meg, hogy minden nap tfilint rak az emlékére. Corey éveken át látogatta a környékükön működő Cteen-csoportot, a Chábád tinédzserek számára létrehozott ifjúsági szervezetét. A szervezetnek 62 országban, köztük Magyarországon is működik csoportja. A fiatalembert a Cteen-ben szerzett tapasztalatai és az ott tanultak inspirálták arra, hogy ilyen módon állítson emléket egy izraeli hősnek. Elhatározásában segítette Motti Flickstein, a helyi Cteen-csoport rabbija is.

„Sokkot kaptam. Egyszerűen nem tudtam elhinni, amit láttam”

– mondta, utalva az október hetedikei véres események képeire.

„Borzalmas és félelmetes volt egyszerre. Szerettem volna tenni valamit, de mit tehetnék ilyen messziről, Delaware-ből, gondoltam”.

Ekkor lépett kapcsolatban Flickstein rabbival, hogy tfilint vásároljon tőle. Amiről nem tudott, az az volt, hogy éppen akkoriban indítottak útjára egy kezdeményezést, melynek keretein belül bárki kaphatott egy pár tfilint, amennyiben vállalja, hogy naponta felteszi egy áldozat emlékére. Corey nem tétovázott, kapva kapott az alkalmon.

Ammikor a tfilin megérkezett, Corey kortársát, a harcokban elesett Jáirt választotta. Képét azóta is a tfilintáskájában tartja, és a mindennapos tfilinrakással biztosítja, hogy emléke továbbra is fennmaradjon. A hír Jáir családjához is eljutott:

„Ez csodálatos! Jáir unokatestvére vagyok. Szeretném, ha tudnád, hogy Jáir családja látta ezt a posztot, és nagyon meghatotta őket”

– állt egy, a közösségi médiában megosztott kép alatt szereplő kommentben. Corey pedig így válaszolt:

„Nagyon köszönöm, hogy kapcsolatba léptél velem. A kommented feldobta a napomat, a hetemet, a hónapomat és az évemet! Remélem, hogy amit teszek, egy kis megnyugvást hoz a családnak az a tudat, hogy egész életemben Jáir tiszteletére és emlékére teszem fel minden nap a tfilint.”

A két család között egyre szorosabbá vált a kapcsolat, és végül sor került az érzelmektől terhes találkozóra is. Az elesett katona családja háláját fejezte ki Corey vállalása iránt. Mendy Kotlarsky rabbi, a Merkos 302 igazgatója az inspiráló történet kapcsán kifejtette:

„A Cteen küldetése az, hogy arra ösztönözze a tizenéveseket, hogy legyenek büszkék az örökségükre, és hassanak építő módon a világra.

Corey elkötelezettsége Jáir emlékének megőrzése iránt megmutatja az ifjúság erejét és azt a mérhetetlen hatást, melyet akár egyetlen jó cselekedettel is el lehet érni”.

 

Megszakítás