Az engedélyeket a Palesztinai Felszabadítási Szervezet támadta meg.

Korábban már beszámoltunk arról, hogy az izraeli hadsereg és a júdeai régiót felügyelő polgári közigazgatási hatóság tervei szerint hamarosan akadálymentesítik a hevroni Máchpéla-barlangot, illetve az ősatyák és ősanyák sírját rejtő barlang fölé Heródes király által emelt hatalmas épületet. A kétezer éves épület a mai napig szilárdan áll, de bejárata egyelőre csak meredek lépcsőkön keresztül közelíthető meg. A felvonó elkészítése lehetővé teszi majd, hogy kerekesszékben ülők is látogathassák a Máchpéla-barlangot, emellett az időseknek, a pici gyerekekkel érkezőknek, és bármely más fizikai problémákkal küzdő személynek is lehetőséget ad arra, hogy könnyebben és biztonságosabban juthassanak be a barlangba. A felvonó természetesen egyaránt szolgálja majd a zsidókat, a muszlimokat és a turistákat is.

Bár az engedélyek már egy évvel ezelőtt rendelkezésre állnak, a Palesztinai Felszabadítási Szervezet (PFSZ) végrehajtó bizottsága az „izraeli agresszió” megnyilvánulásának tartja a projektet. A PFSZ tagadja a zsidó nép Máchpéla-barlanghoz fűződő kapcsolatát és az építkezés ügyében az ENSZ-hez és más nemzetközi szervezetekhez fordultak. Az elmúlt napokban az izraeli Legfelsőbb Bíróság képviseletében Alex Stein bíró elutasította a hevroni önkormányzat, a hevroni Waqf, azaz muszlim vallási felügyelet, valamint a hevroni Óváros Rehabilitációs Bizottsága beadványát, mely szerint a munkálatok helyrehozhatatlan károkat okoznának az épületben, mivel a felvonó elkészítéséhez először feltárásokat is kell végezni a helyszínen. A projektet felügyelő bizottság érvelése szerint nem lesznek vissza nem fordítható változtatások, mivel a szerkezet minden része leszerelhető lesz.

Stein bíró érvelésében elmondta, hogy a korábbi döntéseknek ad helyet, melyek szintén elutasították az építkezés leállítását célzó kérvényeket. „A kérelmezők állításait az illetékes szakmai testületek megvitatták és elutasították. A bíróság pedig nem jár el a legmagasabb szintű tervező intézményként, és semmi esetben sem bírálja felül azokat, akik a lehetőségeket figyelembe véve szakértői döntést hoztak.” Stein bíró azt is hozzátette, hogy mivel a kérelmezők legfontosabb érve, az építkezés visszafordíthatatlansága nem állja meg a helyét, ezért semmiképpen nem tud helyt adni a beadványnak.

Sáj Glick, a zsidók jogaiért küzdő Becálmo szervezet elnöke a döntés hallatán így nyilatkozott: „A labda most a védelmi miniszternél van. A világon semmi nem indokolja, hogy holnap odamenjen egy traktor és egyszerűen akadálymentessé tegye a helyet, nem szavakkal, hanem tettekkel.”

zsido.com

Forrás: Arutz7

Megszakítás