Hírek

Kabbala és a lélektan - Kabbala kurzus II.

2006-01-04
Egy sikeres bevezető kabbala kurzus után, egy újabb nyolc részes előadássorozat keretében betekintést nyerhetünk abba, hogy hogyan vélekedik a Kabbala és a zsidó misztika az emberi lélek működéséről.

Mi a személyiség-fejlesztésünk legmegfelelőbb útja? Hogyan kell kezelnünk rossz tulajdonságainkat és jellemünk gyengeségeit? Miként találhatjuk meg a magunkban rejtőzködő erényeket?

2006. január 24.-től 2 hetente keddenként, este 7-kor!

Az előadássorozatot Köves Slomó rabbi tartja, aki több mint tíz éve foglalkozik mélyrehatóan a Kabbala és a chászid filozófia tudományával.A kéthetente megtartott elő­adá­so­kon eredeti szövegrészleteket és ábrákat is vizsgálnak a hallgatók.

Az előadások 2006. január 24-én kezdődnek, és minden második kedden kerülnek megrendezésre.

I. Mi az a lélek? (Nösámá  Az isteni lehelet)

II. A világ rossz oldala és az állati ösztönlélek (Klipot, Szitrá Áchrá, Nefes Hábehámit)

III. Győzelem vagy kiegyezés? (A rosszal való bánásmód, itkáfjá és hithápchái)

IV. Közepesnek lenni (Életutunk célja, a bénoni)

V. Hogyan kell Istent szeretni (A természetes és a meditáció általi szeretet)

VI. Vágyakozás és visszahúzódás, az élet érmének két oldala (ráco vásuv)

VII. A megtérés filozófiája I. (Az ala­csonyabb szint: megtérni a bűnöktől)

VIII. A megtérés filozófiája II. (A magasabb szint: feljebb kerülni)

A tanfolyam ára: 12 000 Ft.
Téma: Kabbala

Bámidbár

Szakaszunk – Bámidbár (4Mózes 1:1–4:20.) – nyitja meg Mózes negyedik könyvét. Ismételt népszámlálás után – melynek eredménye csodálatos módon egyezik az előzővel, amelyet egy évvel azelőtt ejtettek meg – Mózes zászlóaljakba szervezi a népet. Négy zászlóalj, mindegyikben 3-3 törzs jön létre, s készek a nagy útra, hogy elfoglalják az Ígéret Földjét. A szakaszban található még a leviták munkarendje a Szentély-szolgálatban és a törzsfőnökök szerepe.

Sávuot שבועות

Sávuot, a hetek ünnepe, sziván hónap hatodik és hetedik napján van: idén 2012 május 26-án estétől 28-án estéig ünnepeljük. Az ünnepnek két oka van: megemlékezünk a Sínai-hegyi Tóra-adásról, illetve az első gyümölcsök áldozatáról – a bikurimra –, melyet a korai aratásért való hálaadásként ajánlottak fel a Jeruzsálemi Szentélyben. Ezért nevezik Chág HáBikurimnak is. Sávuot a Peszách után számolt hét hét betetőzése. A zsidók Peszáchkor elnyert szabadsága értelmetlen lett volna a Sínain megkapott Tóra alakító és megőrző ereje nélkül.

Naptár konverter

Válaszd ki a polgári vagy a zsidó dátumot, és klikkelj a megfelelő nyílra!
Polgári naptár
   
Zsidó naptár
   
Ha a keresett dátum naplemente utáni akkor adja meg a következő polgári dátumot!

Hírlevél

Ha szeretne értesülni az aktuális híreinkről, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre.
Név:

E-mail: