regisztráció
zsido.com / Hírek
Izraeli gyermekek az EMIH vendégei
2006-08-10

David Admon, izraeli nagykövet kezdeményezésére, több zsidó szervezet és magánszemély segítségével 36 izraeli gyermek számára adatott meg a lehetőség, hogy egyhetes látogatásra Magyarországra érkezhessenek. Augusztus 8-án este az EMIH ünnepélyes vacsorán látta vendégül a gyermekcsoportot.

Az esten megjelent David Admon, Izrael Állam budapesti nagykövete is. A vidám hangulatú vacsorán Köves Slomó rabbi hangsúlyozta: fontos a diaszpóra számára, hogy amiben tud, segítsen a zsidó államon, és a háború közepette a gyermekeket - ha korlátozott számban is - vendégül lássa. Az est költségeit David Slomovitz izraeli üzletember nagylelkű adománya fedezte. Ez csekély ellenszolgáltatása annak, amit Izrael a diaszpóra zsidó öntudatának megerősítésében és biztonsága fenntartásában nyújt. A csoportban helyet kapott Maalotból, Kármiélből és Kirjat Smonából 29 zsidó diák, a további hét gyermek pedig Chorfes drúz faluból érkezett Budapestre. A gyermekek elmondták, hogy az indulás előtt két nappal értesítették őket erről a nagyszerű lehetőségről. A háború alatt szinte el sem hagyhatták a biztonsági szobákat és az óvóhelyeket. A Hezbollah terrorszervezet katyjusái a riasztást követő másodpercekben már meg is érkeznek. Nincs hát idő, hogy az óvóhelyig vagy a biztonsági szobákig eljussanak. Ez a hónap szinte teljesen az óvóhelyek mesterséges fényei által megvilágított sötétségben telt. Jó ismét a nap természetes világánál élni. A csapat a hét második felét a szarvasi nemzetközi zsidó ifjúsági táborban a világ különböző tájairól ideérkezettek között pihenéssel és szórakozással tölti. A jövő héten újabb csoport érkezik.


Kapcsolódás:

Blog bejegyzések

• "Zsidónak lenni jó" Kommentárok a médiában.

Cikkek

• Hírek - Glitzenshtein rabbi családjával hazaérkezett
• Hírek - Izraeli gyermekek az EMIH vendégei
• Hírek - Felavatták az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség imaházát
• Hitközség - Médiában - Megmutatjuk, hogy mi is a zsidóság
• Hitközség - Médiában - Klub rádió: Zsidónak lenni jó
• Hitközség - Médiában - Gyertyagyújtások a zsidóság ünnepén
• Hitközség - Médiában - Legyen-e nemzeti kisebbség a magyar zsidóság?
• Hitközség - Médiában - Köves Slomó
• Hitközség - Médiában - Milliárdokat szánnak a zsinagóga felújítására
• Hitközség - Médiában - Lehet-e a zsidóságból nemzeti kisebbség?
• Hitközség - Médiában - A műhibák számáról csak becslés van
• Hitközség - Médiában - A drog és a Tóra
• Hitközség - Médiában - Indul a Zsidó Tudományok Szabadegyeteme
• Hitközség - Médiában - Hanuka a Nyugati téren
• Tanulmányok - Globalizáció a zsidó jog és etika fényében
• Tanulmányok - Van-e eredeti magyar zsidó irányzat?
• Videó - Köves slomó a Mokkában - Legyen a zsidóság nemzeti kisebbség?

Könyvek

• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 54. - 2004. július-augusztus -- Történelmi zsidó irányzat újjáéledése
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 56. - 2005. április -- Van-e eredeti magyar zsidó irányzat?
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 62. - 2007. szeptember -- Szavakból kavics
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 62. - 2007. szeptember -- Tanulva emlékezni
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 63. - 2007. december -- Duplájára bővült az EMIH központ
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 63. - 2007. december -- Gyermekekről gyermekeknek
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 64. - 2008. április -- Zsidónak lenni jó…Beszélgetés az EMIH világi vezetőivel
• Egység / Kiadó: Chábád Lubavics - Egység 64. - 2008. április -- Találkozások

Szövegek

• Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Alapítvány - EMIH - Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség
• Hitközség - Alapszabály
• Hitközség - Bemutatkozás

Cimkék:
Emih

Hírlevél jelentkezés



Rebbe: Hogyan lesz béke Izraelben?

Hogyan vélekedett a néhai lubavicsi rebbe zácá”l a Közel-keleti békefolyamatokról? Mi volt véleménye szerint a helyes cselekvési stratégia? Miért nem találta helyesnek a „földet a békéért” elvet? Az alábbi összeállításban erről olvashatunk.

Naptár konverter

Válaszd ki a polgári vagy a zsidó dátumot, és klikkents a megfelelő nyílra!

Polgári naptár




Zsidó naptár


Ha a keresett dátum naplemente utáni akkor adja mega következő polgári dátumot!


 Nyomtatható verzió     Küldje el ismerősének!